Ця поїздка є важливою для співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами. Про це в ефірі в ефірі 24 каналу розповів заступник голови ради Національного банку України Василь Фурман.
До теми Говоритиме з керівництвом МВФ та Світового банку: глава НБУ поїхав до Вашингтона
Він наголосив, що Шевченко має заплановані зустрічі з керівництвом Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації.
Це наші кредитори. Тому цей візит є на часі. Ба більше, він є заздалегідь організованим та плановим,
– зазначив Фурман.
Що відомо про співпрацю України з МВФ?
Зауважимо, Україна цьогоріч мала отримати ще 2 транші від МВФ по 700 мільйонів доларів, а також 600 мільйонів євро допомоги від Євросоюзу і 350 мільйонів доларів від Світового банку.
Київ виконав уже 4 з 10 структурних маяків Меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Тому міністр фінансів Сергій Марченко припустив, що Україна отримає транш наприкінці 2020 року.
Проте у МВФ є питання щодо конституційної і політичної кризи в Україні.
Чи вплине ситуація з КСУ на співпрацю з МВФ
Як зазначив Фурма, ця ситуація є непростою та впливає на багато спектрів міжнародної співпраці України. Якщо мовиться про антикорупційну реформу – вона і надалі має працювати.
"Ми маємо чітко донести до керівництва наших партнерів, що позиція вищого керівництва нашої держави є незмінною в питаннях боротьби з корупцією", – підсумував Фурман.
Скандальне рішення КСУ: що відомо
- 27 жовтня Конституційний суд скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. Суд вважає це неконституційним.
- Президент подав до Ради законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства". Він пропонує визнати рішення суду від 27 жовтня "нікчемним" та позбавити його правових наслідків. Водночас у документі передбачено звільнення суддів КСУ.
- Таке рішення може призвести до втрати безвізу та зупинити отримання чергового траншу від МВФ. У ЄС вже заявили, воно суперечить усім європейським цінностям.