Водночас триває евакуація з Вовчанська, проте є місцеві жителі, які за жодних умов не хочуть виїжджати зі своїх осель. Проте назвати точну цифру людей, які залишились в місті, як зазначає кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко, неможливо.

До теми Це щоденний героїзм солдатів, – військовий розповів, що відбувається у Вовчанську

Докладають максимум зусиль

Проте йдеться про кілька десятків жителів Вовчанська, які наразі не хочуть виїжджати з міста. Попри те що життя кожної людини важливе, жителі Вовчанська, які не бажають евакуюватися, мають певні серйозні причини залишатися в небезпечному місті.

Щодо евакуації, то діє протокол, щоб людину забрати з міста. Вона має вийти на певні евакуаційні точки, про які знають місцеві жителі. І вже з-під Вовчанська їх вивозять на безпечні території,
– пояснила Черненко.

Наразі у Вовчанську тривають бої. Більша частина міста контролюється українськими силами. Проте території, розташовані північніше та ближче до кордону з Росією, перебувають у зоні повного ураження.

Є сподівання, що українські захисники будуть закріплюватись на завойованих рубежах, однак для цього потрібен час .

Бої йдуть за квартал чи вулицю, вони потребують відчайдушних зусиль наших військових та дістаються їм важкою ціною. З відео боїв, які розповсюджуються, стає зрозуміло за примітними будівлями, що переважна частина міста вже контролюється Збройними Силами України. Це велике досягнення,
– відзначила кореспондентка 24 Каналу.

Крім того, продовжуються спроби прориву малими бойовими групами росіян. Проте українські сили докладають максимум зусиль, щоб вибити ворога з сіл, розташованих поблизу Вовчанська, та розширити територію, що контролюється Україною.

Водночас пабліки російських пропагандистів поширюють іншу – фейкову інформацію. Тому потрібно довіряти тільки даним з українських офіційних джерел.

Ситуація у Вовчанську: актуальне

  • Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" Юрій Федоренко наголосив, що на Вовчанському напрямку йдуть важкі бої "за кожен підвал та за кожну хату".
  • Водночас окупанти, за словами Федоренка, не мають подальших просувань, а ЗСУ вибивають противника з позицій, що були ним зайняті. Наразі ситуація в місті стабілізовано.
  • Також бійці 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського здійснили блискавичну контратаку у Вовчанську. Їм вдалося взяти у полон групу російських штурмовиків, зокрема, і командира.