Адже після вибухів на енергоблоках АЕС "Фукусіма" в повітря потрапила велика кількість радіоактивних частинок, які загрожують здоров’ю мешканців островів. До того ж, рівень радіації на самій АЕС та в її околицях продовжує значно перевищувати норму. Це ускладнює доступ для ліквідаторів та звужує простір для маневру, якщо ситуація буде погіршуватися і надалі.

Між тим, в Японії тривають підземні поштовхи. Приміром, у вівторок в центральній частині країни зафіксували серію землетрусів, сила яких перевищила 6 балів за шкалою Ріхтера. А в таких умовах - прогнозують експерти - можна чекати найгіршого.

Не краща ситуація і з ліквідацією наслідків цунамі та землетрусу. Кількість загиблих стрімко зростає. За офіційними даними, вона перевищила 3,5 тисячі осіб. Втім, зниклими безвісти залишаються більше 10-ти тисяч японців, тож жертв може бути в рази більше. Рятувальні бригади, не покладаючи рук, вдень і вночі розшукують вцілілих під уламками будівель.

“Люди так легко не здаються. Тому ми докладаємо усіх зусиль. Ми продовжимо шукати вцілілих”, - сказав керівник пошукової бригади Такаші Хонда.

“Ми працюємо разом з колегами з Китаю та США, і збираємося прочесати кілька разів увесь район, щоб упевнитися, що під завалами ніхто не залишився”, - каже рятувальник з Великої Британії Алан Доунс.

В постраждалих регіонах катастрофічно не вистачає найнеобхіднішого - продуктів, бензину та електроенергії. Сотні тисяч японців були змушені залишити свої зруйновні будівлі та тулитися у переповнених тимчасових притулках. Незважаючи на ту допомогу, яку продовжує надавати світова спільнота, гуманітарна ситуація залишається вкрай важкою.