Тут знайомитимуть з сучасними приладами та системами безпеки, а також готуватимуть кадри для майбутнього Всеукраїнського центру безпеки. Вже у 2013-му, - кажуть фахівці, в режимі он-лайн можна буде централізовано контролювати небезпечні процеси і навіть попереджати аварійні ситуації.
"Україна має реальну можливість поліпшити систему охорони праці ось за допомогою цієї системи", - вважає голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва.
Навчальний штрек і диспетчерська моделюватимуть будь-які технологічні процеси, що управляються комплексною системою безпеки УТАС. Розробку Петровського заводу успішно впроваджено на 29-ти шахтах.
"Співвідношення теорії і практики приблизно 30 до 70-ти. Треба дати можливість людям побувати в нештатних ситуаціях і можливо попітніти над вирішенням практичних завдань", - вважає директор ДП "Петровський завод вугільного машинобудування" Віктор Брюм.
Комплексна система охоплює весь цикл видобутку вугілля. Вона здатна не лише контролювати концентрацію метану, кисню, чадного газу, рівень тиску чи температури, виявляти порушення у роботі обладнання, а й управляти будь-якою ланкою технологічного процесу.
"Чим безпечніший видобуток, тим більше вугілля ми добуваємо, бо тим менше ми зупиняємо гірські ділянки для того, щоб ліквідовувати наслідки аварій", - пояснює директор ДП "Петровський завод вугільного машинобудування" Віктор Брюм.
За оцінками фахівців, впровадження унікальної системи безпеки дозволить відчутно збільшити продуктивність лав і головне - рятувати життя шахтарів.