Україна заслуговує на те, щоб її релігійне лідерство було почутим у Ватикані. Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк.

Зверніть увагу Критика, яка лунає на його адресу, – справедлива, – політолог про останні заяви Папи Римського

Експерт зазначив, що нещодавні заяви Папи Римського Франциска щодо України змінили його у гіршу сторону. Водночас він додає, що навіть у росії деякі політологи почали говорити, що Франциск "за них".

Це треба використовувати. Польща свого часу цим скористалася, і релігійне лідерство України повинно бути почутим у Ватикані. Я не думаю, що це нездійсненна мрія, щоб українець став Папою. Після тієї війни, яку ми переживаємо, на сьогодні – у нас найбільше мучеників 21 століття,
– пояснив Давидюк.

За його словами, Україні допустимо думати про те, щоб український Папа очолив Ватикан.

"Те, що ми можемо претендувати на наступних виборах, щоб наш Папа очолив Ватикан – це теж нормально. Просто такі завдання потрібно ставити на державному рівні. У тому числі й вести таку комунікацію, що Папа сьогодні несправедливо ставиться до України. Такий висновок можна зробити з його публічної комунікації", – додав оглядач.

путін не знає, що робити із ЗАЕС: дивіться відео

На його думку, Папа Франциск завжди пропагував скромність й за популярністю завжди був серед когорти політиків рівня експрезидента США Барака Обами.

"Він був як політик з Каліфорнії. Якщо робити загальний зріз його заяв і його політики – за стилем він легко лівонаправлений каліфорнійський політик-демократ", – вказав експерт.

Водночас він резюмує, що через його діяльність і заяви, католицька церква почала втрачати велику кількість пастви, навіть у Латинській Америці, звідки він прибув до Ватикану.

Що сказав Папа Франциск

  • Нещодавно Папа Римський знову виголосив скандальну промову щодо війни в Україні та підіграв російській пропаганді. Понтифік назвав дарью дугіну, яку нібито вбили під москвою, "невинною жертвою війни".
  • Слова Папи Франциска підтримують версію російських пропагандистів та спецслужб про те, що до вбивства росіянки нібито причетна Україна. Однак понтифік утримався від коментарів щодо поглядів самої дугіної та її українофобного батька, який закликав нищити українців.
  • Як відомо, ввечері 20 серпня вибухнув джип алєксандра дугіна, унаслідок чого загинула його донька дарья дугіна та її водій. Антикризовий радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна не причетна до того, що сталося з дугіною.
  • Та у росії вирішили перекласти вину на Україну. Вже 22 серпня фсб росії нібито знайшло "вбивцю" дугіної. За версією росії, це українка Наталя Вовк, яка нібито була в "Азові". Однак у полку захисників Маріуполя заявили, що Вовк не належала до них.
  • Також звинувачення росії – бездоказові та є частиною інформаційної війни. Зокрема завдяки цьому кремль намагається збільшити градус ненависті пересічних росіян до українців.

Вас також може зацікавити – Папа Римський знову оскандалився: дивіться відео