Днями Дональд Трамп заявив, що може заохотити росіян атакувати будь-якого союзника Північноатлантичного альянсу. Мова нібито про ті країни, які не виконали фінансові зобов'язання перед блоком. Цю заяву вже розкритикували Єнс Столтенберг, Шарль Мішель, а також Білий дім.

Дивіться також Чи отримає Україна запрошення на членство в НАТО під час саміту у Вашингтоні

Реакція на скандальну заяву Трампа про НАТО

Пані посол США при Північноатлантичному Альянсі відреагувала і зазначила, що в разі нападу на держави – члени НАТО захищати території доведеться й американським солдатам.

Заохочення Кремля атакувати будь-якого члена НАТО чи територію Альянсу дійсно ставить наших військових, солдатів США та солдатів наших союзників у більшу небезпеку. Робити такі заяви небезпечно і, чесно кажучи, безвідповідально,
– сказала вона.

Дивіться також "Кремль може координувати дії з Трампом": політолог назвав конкретні ознаки

Як експерти оцінюють таку заяву Трампа і на кого вона спрямована

  • Керівник Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко говорить, що таким чином Трамп нагадує про своє перше президентство. Тоді він вимагав, щоб країни Європи, які є членами НАТО, виділяли понад 2% ВВП на оборону.
  • Але зараз часи змінилися і половина країн НАТО виділяє більше, ніж це було у 2017 – 2018 роках. Так заяви Трампа демонструють, що він лишився в минулому, та підривають таку важливу єдність Альянсу. Трамп хотів би розділити НАТО на США та Європу, і це відверте шкідництво.
  • Політолог Микола Давидюк сказав, що в сім'ї НАТО токсичні відносини. Але для України ця заява Трампа може піти на користь: хоча вона різка, та повертає в реальність деяких союзників, наприклад, Польщу.