Проте, як розповів 24 Каналу політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, в самій Словаччині корупція залишається одним з нагальних питань.

Важливо Поворот на Росію: як Фіцо може нашкодити Україні, і чи має ЄС на нього вплив

Фіцо та корупція

Роберту Фіцо, на думку політолога, потрібно звернути увагу на те, що через корупцію Словаччина може не отримати 40 мільярдів євро з загальноєвропейського бюджету до 2027 року. Адже загальновідомо, що Фіцо та корупція є на одній лінії.

Міністра оборони Роберта Каліняка в новому уряді Словаччини раніше звинувачували у хабарництві, проте він якось опинився на своїй посаді,
– наголосив Чаленко.

Нагадаємо, що Фіцо у 2018 році пішов з посади прем'єр-міністра через вбивство журналіста Яна Куцяка, який розслідував корупційні справи.

"Це показує, що у політичній силі Фіцо добре знаються на корупції. І напевно він цим досвідом сьогодні ділиться з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном", – припустив політолог.

Навіщо Роберт Фіцо проголошує антиукраїнські наративи: дивіться відео

Маємо антикорупційну вертикаль

В Україні сьогодні є багато проблем всередині держави стосовно корупції на різних рівнях. Але якщо порівняти з ситуацією в Словаччині, то у неї немає своєї антикорупційної вертикалі, на відміну від України. І наша антикорупційна вертикаль з кожним роком дає все більше результатів.

Навіть у США зазначають, що в Україні здійснюють агресивні кроки у боротьбі з корупцією. Тому найголовніше, що наша країна зараз перебуває в процесі вичищення від корупції та показує результат. А чи показує такий результат Словаччина?
– зазначив Ігор Чаленко.

Водночас мета Фіцо, який робить скандальні заяви, посіяти смуту серед західних партнерів України. Проте головний негатив від його висловлювань в тому, що голос Орбана тепер не єдиний.

Однак на тлі риторики Орбана та Фіцо Україна, завдяки перемовним процесам, постійно переконує ті чи інші держави в правоті позиції офіційного Києва.

"Хоча кремлівський ресурс теж залучається, і ми бачимо що на даному етапі Орбан та Фіцо створюють невеличку коаліцію. Однак поки що це тільки їхні слова, тому що той же Фіцо та Каліняк наголошують, що нібито "Україна не буде отримувати військову допомогу". Однак різні формати співпраці з нашою країною західних партнерів продовжують діяти", – наголосив політолог.

Скандальні заяви Роберта Фіцо

  • В Словаччині 25 жовтня сформувався новий уряд, який очолив проросійський політик Роберт Фіцо. Ще під час передвиборчої парламентської кампанії, в якій перемогла його партія Smer-SD, Фіцо відзначився антиукраїнськими заявами.
  • Зокрема, теперішній прем'єр під час виборчих перегонів обіцяв припинити надавати допомогу Україні, а також наголошував на тому, що нашій країні не місце у Євросоюзі.
  • Після обрання прем'єром Фіцо продовжив ту ж саму риторику. Коментуючи можливість виділення Єврокомісією 50 мільярдів євро Україні на чотири роки, він заявив, що Київ має звітувати про використання допомоги від Євросоюзу. Крім того, Фіцо назвав Україну "найбільш корумпованою країною у світі".
  • Також Фіцо зазначив, що Україна більше не отримає від Словаччини військової допомоги. Однак уряд країни буде передавати українцям гуманітарну допомогу.