Хибна стежка Макрона

Він вже казав про "смерть мозку" НАТО або, що не варто "принижувати Путіна". Таким чином він збирає лайки, цитати і показує свою неординарність. Його останнє інтерв'ю каналу TF1 явно виходить за межі оригінальності, воно вимагає пояснень і дуже серйозних.

Радимо Попереду на Росію чекають 50 темних років

По-перше, Макрон говорить про сприйняття Путіним розширення НАТО як загрози. Тоді чому Путін не сприймає членство Фінляндії в НАТО як таку ж життєво важливу загрозу? Причина дуже проста – він вважає Україну та нас частиною своєї імперської і слов'янської цивілізації. Дати йому право вето на розширення НАТО – це дати йому право на визначення "свій – чужий" і на свою зону впливу.

Гарантії безпеки для Росії поставлять хрест на безпеці світу

Тоді в чому сенс цієї війни, і чи зрозумів Макрон цей сенс та її причини? Гадаю, що так, але не хоче про це говорити, адже це уксладнює розмову з Путіним. І про яку нову архітектуру безпеки в Європі говорить Макрон з цією Росією, а також про які гарантії безпеки для неї?

Цікаве Окупанти зробили потрійну ставку на виснаження ЗСУ: що з цього вийде

Російсько-українська війна з імперським режимом – це колапс всієї попередньої архітектури безпеки – її потрібно повністю перезавантажати. Якщо перезавантажиться і Росія, то тоді і виникне питання про її місце в цій архітектурі. Якщо ні, то безпека може бути тільки проти російського режиму і ніяк не з ним.

На місці наших журналістів, я би попросив Макрона про окреме інтерв'ю і поставив би ці та багато інших запитань. Якщо сказав А, то має і продовжити. Інакше будемо вважати, що злякався відповідати.