До того ж банкір-утікач, ймовірно, має громадянство Росії. Про це розповіли журналісти-розслідувачі "Апостроф TV".
Читайте також Банкрутство ексвласника Дельта Банку Лагуна – спроба уникнути сплати боргів перед державою
Микола Лагун – банкір-утікач, що винен державі мільярди
Згідно з інформацією журналістів, після того, як у 2015 році "Дельта-Банк" збанкрутував, Микола Лагун здійснив перереєстрацію низки компаній. Зокрема, мовиться про:
- "Вудрест";
- "Цитадель Холдинг Україна";
- "Кліффей", "Консепт Холдинг";
- "Черніград";
- "Крем-1";
- "Графіті-2" (раніше відома як "Екоінжинірінг") та інші.
Усе це перейшло на кіпрські офшори й номінальних бенефіціарів, серед яких – Елені Лаоу, Іоанна Чараламбоус. Однак фактичним власником цих компаній, які мають зв'язок з утікачем-банкіром, залишається "Компанія з управління активами "Скай Кепітал Менеджмент" (колишня "Дельта-Капітал").
Володіє цією компанією, згідно з публічними реєстрами, партнер Миколи Лагуна Вадим Сергієнко. Відтак, відчуження корпоративних прав на цю компанію фактично не відбулося, оскільки Сергієнко не вносив реальних коштів за їхнє придбання. Згідно з результатами 2022 року, вартість активів цієї компанії перевищила 426 мільйонів гривень.
Ексбанкір має активи в тимчасово окупованому Криму
Після банкрутства банку Лагун продовжував отримувати прибуток. У журналістському розслідуванні заявляють, що "Скай Кепітал Менеджмент" брала участь в оборудках із перепродажем права стягувати борги за кредитним зобов'язанням перед іншою фінансовою установою банкіра – "Омега Банком".
Щоб реалізувати таку схему Лагун використав фінкомпанію "Іпотека Кредит", яка належить йому та сестрі Антоніні Лагун. Щобільше, за даними журналістів, ексбанкір володіє ЖК "Солнечный", який розташовний у Ялті, на території тимчасово окупованого Криму.
А також сільськогосподарським виробничим кооперативом "Черноречье" та близько 1000 гектарами землі, які здає в оренду сільгосппідприємству ТОВ "Севастопольский", що належить Лагуну. Останнє, заявляють журналісти, у 2014 році перереєстрували за законодавством Росії. Відповідно, зберегти право власності на угіддя та акції компанії Лагун міг лише, якщо має громадянство країни-агресорки.
Зверніть увагу, юристи "Апостроф TV" вказали на півдесятка порушень, яких припустився суддя Господарського суду Микола Пасько. Зокрема він не запросив на засідання у справі про "банкрутство" Лагуна жодного з його кредиторів, не згадав їхні назви та імена, чи суму боргів у своїй ухвалі.
Лагун завдав Україні збитків на більш ніж 1,5 мільярда доларів
Невдовзі суд введе мораторій на задоволення вимог кредиторів до ексвласника "Дельта-Банку", а Микола Пасько стане єдиним, хто розглядатиме усі позови до Лагуна в межах справи про банкрутство. Відтак, оголошення останнього неплатоспроможним дасть можливість Миколі Лагуну вже за рік звільнитися від будь-яких претензій кредиторів,
– йдеться у розслідуванні.
Розслідувачі зазначають, що Господарський суд Києва неохоче займається справою про махінації з корпоративними правами Лагуна. Навіть попри те, що багатомільйонні прибутки та приховування активів могли б стати причиною для відмови ексвласнику "Дельта-Банку" у визнанні неплатоспроможності.
До слова, Микола Лагун тільки державним установам (Нацбанку, Ощадбанку, Державному експортно-імпортному банку) винен орієнтовно 8 мільярдів гривень. І 6 мільярдів з них ексбанкір може списати, оголосивши про "банкрутство".
За понад десять років Лагун завдав Україні збитків на більш ніж 1,5 мільярда доларів, кажуть журналісти-розслідувачі. Наразі ексвласник "Дельта-Банку" проживає у Відні, орендує квартиру в елітному будинку, пересувається на люксовому авто та має охоронців.
Зауважують, що раніше Лагуна бачили в ресторані у Монако. Цікаво, що колишній банкір у заяві про "банкрутство" називав "Дельта-Банк" єдиним активом, що приносив йому прибутки.
Не зовсім схоже на життя "банкрута", що рахує кожну копійку, аби розрахуватись з шаленими боргами, таких думок і намірів точно не має,
– констатують журналісти.