Пресслужба Державного бюро розслідування повідомила, що Київський апеляційний суд визнав інформацію, яку поширював Лерос, неправдивою. Мовиться про дані, оприлюднені на сторінці Лероса 29 березня 2020 року. Законної сили рішення суду набрало ще 11 серпня 2021 року.

Зауважте Немає підстав: Гео Леросу поки що не обиратимуть запобіжний захід

У ДБР наголосили, що Лерос ознайомився з рішенням суду, але не виконав його. Хоча реальні можливості для цього мав.

За даними ДБР, після відкриття кримінального провадження, накладення двох грошових стягнень та неодноразового попередження про кримінальну відповідальність суд звернувся до ДБР.

Тепер Леросу загрожує до 3 років позбавлення волі.

Єрмак проти Лероса: головне про рішення суду

  • Київський апеляційний суд влітку 2021 року задовольнив позов Дениса Єрмака – брата Андрія Єрмака – проти Лероса.
  • Мовилося про справу щодо "торгівлі посадами".
  • На своїй сторінці Лерос опублікував аудіозаписи, на яких Денис Єрмак домовляється про призначення певних осіб на державні посади на гроші. Тоді Лерос написав, що "відео докази як Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонку ну і звичайно заробіток на державі".
  • Київський апеляційний суд зазначив, що інформація порочить честь, гідність та ділову репутацію Єрмака. Лероса зобов'язали спростувати поширену інформацію. Зокрема нардеп мав опублікувати на своїй сторінці у фейсбуці таке звернення: "поширена мною інформації про те, що Денис Єрмак на замовлення або з інших причин виконує корупційні діяння щодо "продажу" державних посад є недостовірною і не відповідає дійсності".
  • Водночас Лерос цього не зробив.

Напередодні Леросу вручили іншу підозру

Леросу 11 листопада вручили підозру через "грубе порушення громадського порядку у сесійній залі Верховної Ради". Мовиться про непристойний жест, який політик показав президенту Володимиру Зеленському під час виступу у Раді.

Тоді Лерос назвав президента "зрадником" й емоційно наголосив, що "казатиме правду, навіть якщо проти нього "клєпатимуть" справи".