У НАЗК контролюють, щоб чиновники працювали на державу, а не власну кишеню. Не виписували родичам ласі шматочки землі або не лобіювали власний бізнес. Однак, попри амбітну мету, за рік результатів мало. За словами заступника керівника департаменту запобігання конфліктам інтересів Ірини Мостової, поки що в конфлікті інтересів запідозрили трьох нардепів – Лещенка, Ляшка та Мураєва.

А у 200 інших перевірених щасливців порушень працівники НАЗК не знайшли. Безуспішно перевіряють на корупцію і підприємства. Кажуть, зацікавилися "Укравтодором" та міграційною службою.

Читайте також: Чи змінило е-декларування українську історію корупції

Однак, порушення поки що вбачають тільки у фінансуванні опозиційних партій. Найменше результатів в тих, хто має виконувати основну роботу – перевіряти декларації. За рік роботи перевірили 244 декларації,а затвердили лише 39. Порушення виявили лише у чотирьох. Робота йде повільно, бо ресурсів немає, виправдовуються у НАЗК.

Немає автоматичної перевірки. Уповноважена особа повинна сама перевірити декларацію і зробити в ручному режимі запити до всіх органів,
– зазначив заступник керівника 1-го відділу НАЗК Аркадій Сисенко.

У НАЗК звинувачують Державне підприємство "Українські спеціальні системи", яке нібито не передало ключі. Проте у "УСС" таку інформацію спростовують: запрошення НАЗК на засіданні ігнорують. А ще Мін’юст й досі не передав агентству доступ до всіх реєстрів. Мовляв, закон не каже, які саме реєстри треба відкрити.

Доки Мін’юст не підключить НАЗК до реєстрів власності, спадку, майна – до тих пір ми не зможем повноцінно працювати,

– запевнив голова громадської ради НАЗК Віктор Таран.

За рік роботи НАЗК не раз потрапляло у скандали. Зірвали запуск е-декларування, сайт агентства працював зі збоями. Керівники відомства тим часом нараховували собі за роботу стотисячні премії.