Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в України Матильда Богнер розповіла, що з липня цього року спостерігається значне зменшення числа вбитих цивільних на Сході.

Читайте також: Військові ЗСУ знищили позицію бойовиків на Донбасі: яскраве відео

Сьогодні кількість жертв серед цивільного населення є найнижчою за весь період конфлікту, який вже забрав більше 3339 життів цивільних осіб. Сподіваємося, тенденція до зниження збережеться в майбутньому,
– сказала Богнер.

За її словами, ще близько 9 тисяч людей на Донбасі отримали поранення.

До слова, у період з 16 травня до 15 серпня 2019 року в результаті збройного конфлікту на Донбасі поранення отримали 60 місцевих мешканців, серед яких дев'ятеро дітей. На жаль, ще 8 осіб загинули.

У минулому 2018 році на Сході загинули 55 осіб та 224 отримали поранення.

Скільки військових загинули на Донбасі?З початку відкритої російської агресії проти України, яка розпочалася п'ять років тому на Сході України, загинули майже 3 тисячі українських військовослужбовців.

окуповані райони донбасу
Окуповані райони Донбасу / інфографіка 24 каналу

Що відомо про нове перемир'я на Донбасі?Безстрокове "хлібне перемир’я" на Донбасі почало діяти від початку доби 21 липня. Встановлено його уздовж усієї лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях. Відповідно до домовленостей, яких досягли у Мінську 17 липня, режим тиші передбачає обопільне припинення ведення вогню з будь-яких видів озброєння. Українська сторона постійно дотримується цих умов, натомість окупанти періодично обстрілюють позиції ЗСУ.

За час перемир'я в зоні проведення ОС вже загинули близько 20 українських військових, ще кілька десятків отримали поранення.