Про це повідомив, зокрема, редактор радіо "Вільна Європа" та видання "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Юзвяк на своїй сторінці у твітері. Крім того, прокоментував ситуацію з обговореннями український політолог Дмитро Шеренговський.

Читайте також Майже кандидати: коли Україна зможе стати повноправним членом Євросоюзу

У чому проблема

Рікард Юзвяк написав, що переговори щодо надання статусів кандидатів для України та Молдови ускладнилися тим, що деякі країни-члени висловлювалися, що передусім хочуть надати кандидатство дещо іншій державі в Європі.

Переговори про надання статусів кандидатів Україні і Молдові в Європейській раді виявились дещо складнішими. Деякі країни хочуть надати статус кандидата спершу для Боснії і Герцеговини,
– зауважив журналіст.

Політолог Дмитро Шеренговський заявив, що на саміті палають "пристрасті". За його словами, ускладнюють процес перемовин такі країни, як Австрія та Словенія.

За останні 30 хвилин купа повідомлень у твітері від медійників, що Австрія та Словенія вперлися, що статус кандидата треба дати Боснії і Герцеговині, а тоді вже сідати за рішення по Україні, Молдові і Грузії. Я розумію, що "бабця Австрія" хоче габсбурзькі землі позбирати, але якось обережно там з принципами,
– іронізував експерт.

До слова, невдовзі стало відомо, що попри суперечки на саміті, Україна таки отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі.

Україна на шляху до ЄС: останні новини

Зверніть увагу – у Росії "підгорає" через статус кандидата України на членство в Євросоюзі: дивіться відео