Це трапилося через необхідність дозаправки насосів, що перекачують воду в реактор. У результаті затримки стрижні були повністю оголені, що могло призвести до перегріву реактора і витоку радіації.
Незабаром подачу води вдалося відновити. Крім того, на другому блоці "Фукусіма-1" довелося випустити пару для зниження тиску в реакторі. До охолодженню паливних стрижнів за допомогою морської води довелося вдатися після того, як на всіх трьох енергоблоках АЕС "Фукусіма-1" перестали працювати штатні системи охолодження.
Аналогічні несправності зафіксовані і на розташованій неподалік станції "Фукусіма-2". Раніше на АЕС "Фукусіма-1" відбулися два вибухи: в результаті першого 12 березня обвалилася частина стіни і дахи першого енергоблоку, сьогодні на третьому енергоблоці вибухнув водень. Постраждали 11 осіб, реактор не пошкоджено.
"На третьому реакторі відбувся вибух схожий до того, що сколихнув перший реактор у суботу. Ми можемо підтвердити, що реактор не пошкоджено. Фахівці сподіваються, що ймовірність радіоактивного зараження невелика", - каже секретар уряду Японії Юкіо Едано.
Тим часом у потерпілих районах триває ліквідація наслідків землетрусу і цунамі. Рятувальники не завжди можуть дістатися до потерпілих через зруйновані дороги. У магазинах Токіо закінчуються продукти. Японській владі поки не вдається з'ясувати долю близько двадцяти тисяч осіб. Офіційно загиблими вважаються дві тисячі.
Нагадаємо, землетрус силою 9 балів сколихнув Японію минулої п’ятниці. Стихія спровокувала цунамі. 10-метрові хвилі змивали усе на своєму шляху - машини, будинки, кораблі. Повторні поштовхи силою до 7 балів відбуваються регулярно.