У республіканців традиційно високі рейтинги. Оскільки вони мають більшість у Конгресі, а їхні губернатори керують більш ніж половиною штатів.
Республіканська партія дала США чимало блискучих президентів Авраам Лінкольн, Теодор Рузвельт і Рональд Рейган. А зараз у США популярний жарт, що республіканці можуть дати світу останнього президента — Дональда Трампа.
Політична некоректність і відвертий популізм Трампа подобаються виборцям. Водночас довгий язик мільярдера налаштовує проти нього не меншу кількість людей. У Трампа захмарний антирейтинг.
Через Трампа розкол назрів у самій Республіканській партії, від якої він хоче балотуватись. Колишні президенти-республіканці батько і син Буші упевнені, що мільярдер програє на виборах демократам. Такої ж думки і низка їхніх однопартійців.
Перспектива безпечного і багатого майбутнього зменшиться. Дональд Трамп каже, що він дуже розумний. Коли мова заходить про міжнародну політику, боюся він нерозумний, —
екс-губернатор Массачусетса Мітт Ромні.
Та чим більше системні республіканці бунтують проти Трампа, тим впевненіше він іде до перемоги.
В його активі перемога у 26 штатах з 38. Попереду ще 12 праймеріз, але у бізнесмена не залишилось суперників.
Через слабку підтримку виборців інші республіканці один з одним знялися з перегонів. На відміну від власних однопартійців, простим американцям Трамп до вподоби.
Читайте також: Художник непристойно зобразив Путіна і Трампа
Необачні висловлювання Трампа перетворили на ворогів багато його однопартійців. Так він висміював ветерана в'єтнамської війни і губернатора-антипутініста Джона МакКейна. Мовляв який він герой, якщо потрапив у полон. А свого колишнього конкурента Марка Рубіо мільярдер називав занудою і слабаком чи не кожного виступу.
Втім, на липневому з'їзді партії, коли республіканці висуватимуть єдиного кандидата у президенти, обидва вони забудуть про власну гордість і слухняно піднімуть руки за Трампа. Адже на кону майбутнє партії.
Поступово схиляється на бік Трампа і республіканський спікер нижньої палати Конгресу Пол Раян. Перемогою Трампа можна вважати союз з губернатором Нью-Джерсі Крісом Крісті, якого він пообіцяв зробити частиною своєї команди в Білому Домі.
Задля збереження обличчя республіканці заявляють, що ведуть переговори з Трампом. Адже він і досі не представив конкретної програми. І не зрозуміло, чи підтримує законодавчу діяльність партії.
Експерти кажуть, обійдеться без революцій всередині партії. Втім, компроміс по Трампу — це замороження проблеми, з якою республіканці зіткнулись вперше. Та кого б вони не обрали своїм кандидатом у фінальному двобої він зустрінеться з Хіларі Клінтон - очевидним фаворитом демократів.
День виборів у США — 8 листопада.