Державний секретар Міністерства оборони Словаччини Ігор Меліхер стверджує, що передання Україні словацьких засобів ППО поставило під загрозу повітряний простір Словаччини і життя її громадян.

Дивіться також Не лише Орбана: партія прем'єра Словаччини Роберта Фіцо програла на виборах до Європарламенту

Уряд Словаччини назвав своїх попередників "диверсантами"

Держсекретар МО Словаччини заявив, що "Надь зрадив Словаччину".

Міністерство оборони подає кримінальну скаргу за підозрою у скоєнні злочину диверсії, державної зради, зловживанні владою і невиконанні фідуціарних обов'язків,
– заявив він.

Він також сказав, що уряд Едуарда Гегера, який розпорядився передати Україні МіГ-29, був перехідним, а тому мав обмежені повноваження ухвалювати зовнішньополітичні рішення.

Тим часом колишній міністр оборони Надь стверджує, що передача літаків і ППО не була правопорушенням і заявив, що ухвалив би таке ж рішення ще раз.

  • Нагадаємо, що весною 2023 року уряд Словаччини, який тоді очолював Едуард Гегер, передав Україні 13 винищувачів МіГ-29 та компоненти системи протиповітряної оборони "Куб".
  • Опозиціонери дуже критикували це рішення і заявляли, що тимчасовий уряд Гегера не мав повноважень передавати Україні МіГи, тому що це зовнішньополітичне питання.
  • Новий уряд під керівництвом прем'єр-міністра Роберта Фіцо зробив різкий поворот у політиці після того, як прийшов до влади у жовтні 2023 року, і припинив військові постачання в Україну. Хоча й дозволив продовжити комерційні постачання.