Про це в авторській програмі Сергія Лещенка "Що це було?" на 24 каналі зауважив заступник голови податкового комітету Верховної Ради Мар'ян Заблоцький.

Зверніть увагу До нього будуть питання від правоохоронних органів, – Кравчук про Любченка

За його словами, ситуація є доволі двоякою. Адже щойно Любченко прийшов до керівництва Державної податкової служби, процес "скруток" зійшов майже на нуль. Водночас через деякий час ситуація почала відновлюватися.

Це, на мою думку, і була основна причина,
– наголосив Заблоцький.

Він зазначив, що спілкувався із представниками Офісу Президента, доносив до них відповідну інформацію.

Заблоцький: "Скрутки" – ризиковані і невигідні

"Якщо розглядати детально, що таке "скрутка" і як відбувається крадіжка ПДВ, то без прикриття чиновників з Держподаткової служби це відбуватися просто не може, суто фізично", – пояснив Заблоцький.

Навіть почати впроваджувати таку ситуацію, як зауважив він, є надто ризикованим і фінансово невигідним для членів організованої злочинної групи, якщо вони не мають прикриття.

Ситуація довкола Любченка: що відомо

  • Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро провели обшуки по всій території України.
  • Обшуки зокрема відбулися в кабінеті ексвіцепрем'єра та колишнього міністра економіки Олексія Любченка.
  • Поки підозри нікому не висунули, але провадження стосується ухилення від сплати податків, а також – "кришування" так званих податкових "скруток", коли одним компаніям повертали сплачене іншими ПДВ без достатніх для цього підстав.
  • Окрім цього, обшуки відбулися у виконувача обов'язків голови Державної податкової служби Євгена Олійникова в регіональних підрозділах, а також – за місцями проживання фігурантів.
  • Провадження розслідують за статтею про зловживання владою або службовим становищем.

Повний випуск "Що це було?": дивіться відео