Очільник "Слуги народу" Олександр Корнієнко пояснив, що низка українських нардепів та чиновників мають право на охорону від держави. Втім, за певних умов.

Зверніть увагу У МВС показали нові фото обстріляного авто Шефіра і позицію кілера

Корнінко: Охорона – питання ставлення до народу

Народний депутат підкреслив, що команда чинного президента прийшла до влади, аби будувати країну, в якій високопосадовцям не потрібні кортежі та охорона, в якій не треба перекривати вулиці. Тому, зокрема, нею й не користувався Сергій Шефір.

Це питання безпеки й ставлення до свого народу. Тому в багатьох з нас немає охорони. Ми живемо так, як і до того, коли стали політиками,
– зазначив Корнієнко.

Водночас він запевнив, що кожному з державних осіб можуть надати державну охорону, якщо виникне така потреба, зокрема – нардепам. Адже це передбачено у законодавстві. "Якщо вони відчувають, що загрожує небезпека, то пишуть заяву й отримують охорону", – пояснив він.

Тепер Шефіра охоронятиме СБУ

За даними ЗМІ, після нападу СБУ забезпечила охорону Шефіру як потерпілому в кримінальному провадженні. Водночас під охороною відомства перебувають і рідні першого помічника глави держави. Таку інформацію озвучили джерела у правоохоронних органах.

Розслідування замаху на Шефіра: останні новини

  • Напередодні у МВС розповіли, що авто Сергія Шефіра розстрілювали досить рідкісними набоями, виготовленими в Угорщині. Ця куля має м'який сердечник. Крім того, нападники могли використати глушник.
  • Крім того, правоохоронці вже отримали уявний портрет зловмисника. Вдалося встановити, що він був професіоналом. Протягом 4 секунд він випустив орієнтовно 20 куль. Очевидно також, що він діяв не один.
  • У США відгукнулися на прохання надати українським правоохоронцям допомогу в розслідуванні замаху на Шефіра. Перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін уточнив, що мовиться про ФБР.