Зокрема, в Українському економічному альянсі наголосили, що по всій країні стан полігонів жахливий. І не виключно, що львівська трагедія незабаром повториться в інших містах.
Тож альянс закликав місцеву владу не бути байдужими і допомогти подолати сміттєвий колапс. Фахівці пояснили: якщо грамотно розробити систему розподілу львівського сміття між принаймні сотнею міст, то проблему легко вирішити.
Читайте також: У Львові дуже високий рівень бактерії, це небезпечно, – Супрун
Нагадаємо, 19 червня лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк оголосив, що починає голодування на знак протесту проти дій центральної влади та на підтримку жителів Львова, які страждають від сміттєвої блокади. У вівторок, 20 червня, віце-спікер Ради Оксана Сироїд слідом за Березюком почала голодування.
Раніше, 12 червня, львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій прийняла офіційне рішення про необхідність оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації. Відповідне звернення надіслали до уряду, РНБО, президента та Львівської обласної держадміністрації.
За даними львівської мерії, кількість невивезеного сміття у міста сягнула критичного рівня, оскільки навколишні полігони ТПВ відмовляються приймати львівські сміттєвози. За останні дні також все частішими стали перекриття вулиць мешканцями, які таким чином протестують проти невивезення сміття з-під їхніх будинків.