Траурні процесії були практично у всіх селищах Краснодону. В Сєвєро-Гундаровському в останній путь гірників вийшло проводжати все село, траурна процесія розтягнулась на кілька кілометрів. Тут всі чоловіки працюють на копальні тож знають ціну шахтарського життя.
“Це ні в які рамки не входить. Коли діти ховають батьків – це Богом роздано, а от якщо діти”, - каже гірник Василь Хоменко.
“Шахта – це порохова бочка. Особливо “Суходільська-Східна” - халатність керівництва. Директор і його свита всі вони винні. Якщо їх залишать керувати будуть ще смерті. Їм тільки дава-давай і все”, - каже гірник Федір Трофимов.
Ховали гірників і на Донеччині. В останню путь провели шістьох загиблих на Макіївській шахті імені Бажанова. Гірники копальні наполягають - зруйнований копер, уже давно був в аварійному стані. Тож звинувачують в халатності керівництво підприємства.
“Лебідка була один раз ремонтована. Вся ця вежа ходором ходила. Якщо людей посилали на ремонт, вони відмовлялися, казали, я не поїду туди”, - каже син загиблої Олександр Кулініч.
У панахиді за загиблими гірниками взяв участь і прем’єр Микола Азаров, який побував на Донбасі. На найближчому засіданні уряду глава Кабміну пообіцяв підняти питання безпеки праці шахтарів.
“Для нас вугілля – товар стратегічний, особливо в умовах високих світових цін на газ, нафту. Але не будь-якою ціною і тому нам потрібно зробити цю професію значно безпечнішою”, - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Завтра обіцяють розпочати виплати родинам загиблих. Також у понеділок державна комісія обіцяє назвати попередні причини вибуху на копальні.