Анастасія з хвилюванням перевірила в інтернеті результати ЗНО. Каже, готувалася довго. До найвищого результату з української мови забракло лише чотирьох балів.
Результати ЗНО перевіряють випускники та їхні батьки. 26 травня Центр якості освіти оголосив порогові бали з обов'язкових предметів.
Шанси на вступ до вузу мають абітурієнти, які набрали мінімум 9 балів з математики, 25 — з історії України, та 23 — з української мови і літератури. Всі оцінки переведуть у 200-бальну шкалу, за якою і складатимуть рейтинг вступника.
Наприклад, 23 бали з української мови дорівнюють 100 балам за рейтинговою оцінкою.
Також результати цих тестів будуть зараховані як державна підсумкова атестація. Незадоволені можуть подати апеляцію — до 30 травня включно. А вже третього червня розпочнеться другий етап вступної кампанії — тести за спеціалізацією: з хімії, фізики та біології.
Та потрапити на них зможуть не всі. "Пролітають" понад 20 тисяч осіб. Поменшало цього року і відмінників — 135 школярів.
З української мови та літератури є 66. З математики ті, які набрали 62 бали — 47 осіб, і з історії України ті, які набрали 172 бали — є 22 особи,
— повідомив голова Українського центру якості та оцінки освіти Вадим Карандій.
Читайте також: Вступ-2016: що потрібно знати майбутнім студентам
Загалом на ЗНО зареєструвались 260 тисяч осіб. З них — майже тисяча з окупованого Донбасу. Для дітей-переселенців, які не встигли зареєструватися на тести, влітку проведуть додаткову сесію або нададуть можливість вступати за іспитами.
І ще одні зміни — цього року роботи оцінювали за новою системою. Це в майбутньому дозволить вступати до вишів із сертифікатами попередніх років.