“Так, були в нас протистояння, і жорсткі. Із 58 пленарних засідань - 8 пленарних засідань з цього приводу не відбулися. Це значно менше, ніж було в попередній період”, - зазначив голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Про негативи сьомої сесії коаліціянти воліють не згадувати, хоча грудневе побоїще після блокування трибуни опозицією пам'ятають добре.
“Ми повинні відмовитись від блокування, бо це було, і ми блокували, і вони блокували, і Європа колись, якщо пам’ятаєте, 200-300 років палила на кострах”, - каже народний депутат, ПР Володимир Олійник.
Проводжати парламент на канікули прийшов весь склад Кабінету Міністрів. Бо депутати давно виконують для них політичні замовлення, кажуть політологи. І ця тенденція значно посилилась саме на останній сесії парламенту.
“Принципові закони можуть вноситись до сесійної зали без попереднього обговорення в комітетах. Так само друге читання проводять незалежно від того, чи опрацьовував комітет пропозиції депутатів, чи має щодо цього якусь думку, які висновки комітету, це не впливає на прийняття найважливіших законів. В першу чергу, можна згадати історію з державним бюджетом України”, - сказав політолог Ігор Попов.
Нинішня сесія парламенту також відзначилась, на думку експертів, повною бездіяльністю опозиції. Вона настільки дезорганізована, що не може адекватно протидіяти владі.
“Є брак стратегії. Про це говорять багато політиків з опозиційного табору. Відсутність альтернативної інтелектуальної боротьби, відсутність інтелектуального протистояння. І, відповідно, повна роздрібленість, яка переходить у розгубленість”, - каже політолог Анатолій Луценко.
Опозиція виправдовується - у них зв'язані руки.
“На жаль, сесія така, що, в принципі, достатньо головуючого і керівника парламентської більшості для того, щоб будь-які рішення ухвалювати. Обговорення, здебільшого, мають формальний характер, слушні пропозиції опозиції відкидають, навіть абсолютно недолугі законодавчі акти протискуються”, - розповідає народний депутат, НУ-НС В'ячеслав Кириленко.
В меншості ж вірять - тепер слово за народом.
“Щось передбачити в нашому цьому рахітичному парламенті неймовірно важко. Я переконаний, що все залежить сьогодні від тої енергетики суспільства, яка вона буде, тому що тут - повітря застояне”, - сказав народний депутат, БЮТ Володимир Яворівський.
Свою роботу парламент розпочне вже 1 лютого. Народні обранці візьмуться втілювати в життя найбільші чергові жахіття українців - ухвалювати Житловий кодекс і запроваджувати пенсійну реформу.