А от у другому турі Кличко набрав би понад 60% голосів, тоді як чинний Президент - 39%.
Перемогти Януковича могла б і ув’язнена екс-прем’єрка Юлія Тимошенко. У першому турі їй віддало б свої голоси 17% респондентів. У другому турі за Тимошенко - 50% голосів, за Януковича - 49%.
Шанси стати президентом має й Арсеній Яценюк. У першому турі його ладні підтримати лише 10% виборців. А от у другому турі за нього готові проголосувати 54% проти 45% за Януковича.
А от Олег Тягнибок у другому турі поступився б Януковичу. Його шанси приблизно такі ж як у Петра Симоненка. У першому турі за націоналіста готові віддати голоси 8% виборців, а у другом турі він набрав би 47% голосів, тоді як Янукович - 53%.
Проте соціологи наголосили, що до виборів ще два роки.
"Що буде за два роки – важко сказати. Передвиборча президентська кампанія ще не стартувала. Звісно, про неї думають весь час, коли щось роблять, але боротьба не вступила поки що в активну фазу. Скажімо, проти свого основного конкурента Віталія Кличка влада поки що не використовувала компроматів, адже Кличко людина дуже популярна, і невідомо, як це може позначитись на самій владі", - сказав гендиректор КМІС Володимир Паніотто.
Він додав, що у Президента є й інші способи підвищити власний рейтинг.
"У Президента є також багато інших інструментів у руках, аби, попри нинішні стійкі преференції виборців, підняти свій рейтинг. Наприклад, такий випробуваний, як підвищити пенсії перед виборами. Є й інструменти іншого ґатунку, скажімо, збільшити термін перебування при владі. Коли Конституційний суд, Верховний суд, парламент у тебе, фактично, кишенькові, способів є багато", - зазначив Паніотто.