Не було доказів вини вагнерівців

24 липня Бурба переніс операцію через відсутність процесуальних доказів вини вагнерівців. Про це спікер української делегації для участі у Тристоронній контактній групі заявив в ефірі програми.

До теми Обростає придуманими деталями, – у "Слузі народу" прокоментували справу вагнерівців

Люди, які брали участь у цій операції, або дотичні були, кажуть наступне: взагалі-то перенесень було три. Всі три Василь Бурба реалізовував,
– запевнив Арестович.

Він пояснив, що фотографії у військовій формі зі зброєю чи вихваляння телефоном про вбивство – не є доказами у процесуальній справі.

За словами Арестовича, Бурба почав активну фазу операції, тобто переміщення найманців у Білорусь, без відома президента Володимира Зеленського. Він буцімто керував усім сам, а потім просто поставив главу держави перед фактами.

Саме Бурба нібито особисто переніс операцію на декілька днів перед отриманням квитків на літак до Туреччини для бойовиків. Після цього було ще третє перенесення.

Лише Бурба знав, де були вагнерівці у Мінську, – Арестович

Арестович запевняє, що 29 липня прокуратура України лише почала виписувати підозри вагнерівцям. Тобто, якби бойовиків затримали 25 липня, то мусили б відпустити.

Вони місяць прожили в центрі Мінська, потім він їх пересуває за місто, в цю саму резиденцію. Єдина людина, яка за свідченнями офіцера, знала про те, куди їх перевезли, – це Василь Бурба. Ніхто більше не знав. І через добу їх беруть білоруські спецслужби,
– наголосив спікер України в ТКГ.

Читайте також Захищав націнтереси, – Арестович про причину заперечення Зеленським операції з вагнерівцями

Головне про розслідування "Вагнергейт"

  • Розслідувачі Bellingcat встановили, що українські спецслужби влітку 2020 року готували масштабну спецоперацію для затримання вагнерівців.
  • Президента про неї повідомили 15 червня, адже необхідне було його схвалення.
  • Журналісти не назвали, хто саме "злив" операцію. Однак вони зазначили, що керівник Офісу Президента Андрія Єрмака просив перенести спецоперацію на тиждень, щоб не ризикувати перемир'ям на Донбасі. У результаті її перенесли на 4 дні, а бойовиків за той час затримали білоруські силовики.