Заперечення спецоперації з вагнерівцями зі сторони Зеленського та Єрмака радник глави ОП Олексій Арестович прокоментував в ефірі одного із українських телеканалів.

Читайте також Розслідування Bellingcat: Арестович вважає, що Банкову не слід критикувати за провал операції

Арестович пояснив, чому Зеленський не говорив про операцію з вагнерівцями

За словами Арестовича, коли операція провалюється, то йде мінімізація збитку. Якщо операція має міжнародний характер, зачіпаються інтереси 3 і більше держав, то в локалізації провалу бере участь і особисто верховний головнокомандувач.

Радник глави ОП додав, що інформація про проведення або непроведення спецоперації є держтаємницею. Тому не можна говорити ні про те, що вона проводиться, ні про її відсутність.

Можливо, і президент, і глава ОП захищали національні інтереси України й, зокрема, тих осіб, які виконували завдання розвідки, і виконують у Росії та Білорусі,
– пояснив Арестович.

Також він зазначив, що тепер українських розвідників легко можуть вирахувати спецслужби держави-агресора.

Спецоперація із затриманням "вагнерівців": коротко

  • Днями журналісти-розслідувачі Bellingcat опублікували звіт про результати розслідування за спецоперацією із затриманням найманців російської ПВК "Вагнера". Вони підтвердили, що операцію готувала українська влада.
  • У документі йдеться про процес вербування "вагнерівців", однак немає інформації, хто саме "злив" спецоперацію.
  • Натомість відомо, що Єрмак попросив перенести її реалізацію на тиждень. Політик побоювався, що після затримання бойовиків Росія відмовиться від запланованого перемир'я на Донбасі.