Про це у статті для видання Bloomberg написав професор Школи передових міжнародних досліджень в Університеті Джона Хопкінса Хал Брендс. Він зауважив, у війні проти тероризму американські сили спецпризначення були виведені на передній план.

Варто прочитати Покинути Афганістан: що буде після закінчення довгої війни

США сконцентруються на протистоянні з Росією та Китаєм

Після виходу військ з Афганістану, Вашингтон сконцентрується на протистоянні з Росією та Китаєм.

За два десятиліття війна з тероризмом стала центральною для ідентичності сил спецпризначення. З перших днів після терактів 11 вересня 2001 року вони брали активну участь у відстеженні лідерів терористів й знищенні терористичних мереж,
– мовиться у статті.

Бюджет командування спецопераціями значно зріс

Вашингтон, пише Брендс, перейшов від масштабних антитерористичних операцій до більш "акуратних" стратегій. Бюджет Командування спеціальними операціями зріс втричі з 2001 до 2017 року, особовий склад збільшився з 43 тисяч до 70 тисяч солдатів.

Спецпризначенцям доведеться переорієнтуватись

Для американських спецпризначенців, пише у статті, залишається чимало роботи в Африці та на Близькому Сході. Проте найважливіше для США – протистояти іншим великим державам, у більшості випадків мовиться про несилові методи.

Виступати, як очі та вуха американського уряду в таких місцях, як Африка, де конкуренти поступово посилюють свою присутність; зміцнити партнерів, таких як Україна, які перебувають на передовій геополітичної конкуренції; допомогти країнам Скандинавії або Балтії, де є перспектива тривалого, кривавого повстання, якщо Москва нападе,
– перерахував Брендс завдання американських спецпризначенців.

Читайте також У Європі просять США відкласти виведення військ з Афганістану, – ЗМІ

Професор зауважив, що для цього силам доведеться дещо переорієнтуватись – зокрема мовиться про вивчення мов та небойові дії.

Що відомо про виведення військ США та НАТО з Афганістану?

Наприкінці квітня 2021 війська Альянсу та США почали виведення з Афганістану. Процес має завершитись 11 вересня. Президент Джо Байден вважає, що Штати свої завдання в країні виконали.