"Акції Рабіновича – це цирк, це театральна вистава. У ній є виконавці, які є або штатними, які працюють за хорошу зарплату, або масовка, яких періодично наймають. Це цирк, який коштує кілька годин в певні дні, наприклад, перед Нацбанком, а потім спокійно розходиться. Я особисто кілька разів проходив і чув, як мітингувальники Рабіновича обговорюють, скільки на яких мітингах платять. Всерйоз це сприймати не варто, це видовище для телевізійної картинки, для демонстрації нібито опозиційності Рабіновича", – вважає політолог.

На думку Фесенка, у спонсорів Рабіновича виникли проблеми, пов'язані з митної сферою.

"З'явився інтерес у тиску на ДФС, до телевізійноїй картинці, яка означає нібито протест проти дій ДФС. Ось і вирішили загрозу проведення акції використовувати як інструмент "розрулювання" ситуації. Що ж, іноді треба попрацювати в інтересах спонсора, а не тільки у власних політичних інтересах. Післязавтра, може, проведуть акцію біля Генпрокуратури або десь ще. Під цими цирковими виступами немає реальних претензій суспільства до роботи тієї чи іншої держструктури", – стверджує глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Фесенко підкреслює, що Вадим Рабінович поставив свої акції на комерційну основу.

"Рабінович як досвідчений бізнесмен, який працював у важких умовах 90-х років, знає, як заробляти гроші на стику бізнесу і політики. Зараз він вирішив використовувати вже нові особливості політичного процесу і пропонує свої послуги в тиску на ті чи інші державні інститути", – говорить Фесенко.

Він вважає цілком правдоподібною інформацію про те, що за Рабіновичем в даній ситуації стоять народний депутат Віталій Хомутинник і харківський бізнесмен Павло Фукс, які бажають відновити свій вплив на митниці після фактичної відходу з ДФС Романа Насірова.

Віталій Хомутиннік

Нагадаємо, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович пообіцяв після звільнення глави НБУ Валерія Гонтаревої переключитися з Національного банку на Державну фіскальну службу.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у партії Вадима Рабіновича восени з'явилися нові спонсори в особі Павла Фукса і його ділового партнера Віталія Хомутинніка. Свого часу вони контролювали главу ДФС Романа Насірова і через нього – потоки на митниці та в податковій. Після відсторонення Насірова з посади в березні 2017 року контроль перервався, що є предметом постійних скарг з боку обох політиків-бізнесменів, і що виливається в постійні політичні торги, включаючи і голосування за потрібні законопроекти.