Обвинувачення вимагало продовжити тримання під вартою. Також ВАКС відхилив клопотання про відвід судді Ярослава Шкодіна.

До теми Лозинського відправили під цілодобовий домашній арешт

Деталі справи Лозинського

Раніше в НАБУ встановили, що рідна сестра судді Шкодіна – Ірина, співавторка низки наукових робіт іншого фігуранта у справі – заступника директора з управління проєктами держінституту "УкрНДІводоканалпроект" Максима Бабенка. Саме для цього інституту, за версією слідства, закуповували обладнання, за яке Лозинський нібито отримав хабар.

Роль Бабенка у справі ще встановлюється. Також рідна сестра судді працює та товаришує з дружиною Бабенка, стверджують детективи. І вважають, що родичка судді може бути зацікавленою у непритягненні Бабенка відповідальності.

17 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурорів і призначила ексзаступникові міністра розвитку громад та територій України Василю Лозинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливість внести заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

Що відомо про справу Лозинського

  • Слідство заявило, що колишньому першому заступнику голови Міністерства розвитку громад та ексвиконувачу обов'язків голови відомства Василю Лозинському підприємець запропонував купити в його компанії пересувні котельні за завищеними цінами за прямими договорами. Тобто поза конкурсом.
  • За попередніми даним, Лозинський залучив двох осіб, які допомогли йому підготувати пропозицію для міністерства з цінами, що на 25 – 30% дорожчі за ринкові. За даними НАБУ, Лозинський хотів натомість отримати 7 – 10% від суми контракту.
  • Перший транш у вигляді 400 тисяч доларів передали довіреній особі Лозинського у Львові. Згодом Лозинського та ще чотирьох підозрюваних затримали.
  • Суд вже арештував підприємця Сергія Кривого. За даними "УП" також мовиться про Романа Кітнера.
  • Колишній заступник керівника Мінрегіону Лозинський заявив, що не погоджується з обвинуваченням й заперечив отримання хабаря у розмірі 400 тисяч доларів.