Київський апеляційний суд 16 червня відмовився відкривати провадження. У суді заявили, що адвокати подали апеляційну скаргу на рішення, яке не підлягає оскарженню.

До теми Янукович з сином в ажурі: які наслідки може мати зняття санкцій ЄС

Суд не відкрив справу через скаргу адвокатів Януковича

У суді розповіли, що розглянули апеляційну скаргу захисника, який діє в інтересах Віктора Януковича. Скарга стосувалась ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду Києва, яка дозволяє здійснити спеціальне досудове розслідування у кримінальній справі щодо Віктора Януковича.

Суддя відмовив відкрити провадження через те, що апеляційну скаргу подали на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в порядку статті 309 Кримінального процесуального кодексу України.

Справа щодо Віктора Януковича: коротко

  • У червні 2021 року Шевченківський районний суд Києва дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування щодо президента-втікача Віктора Януковича.
  • У травні 2020 року Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Януковичу – його заочно арештували на строк у 2 місяці щодо справи про захоплення влади.
  • Наприкінці травня Росія відмовила в екстрадиції Януковича, але Офіс генпрокурора готує повторне звернення.
  • Варто відзначити, що винним у державній зраді Януковича визнали ще у січні 2019 року та заочно засудили до 13 років в'язниці.