Без перебільшення "діамантова справа" стала символом боротьби з корупцією в суспільстві. Втім, про неї вже ніхто і не згадує. Тим часом зі справою кояться метаморфози. Сам же головний фігурант слухняно ходить на всі слухання і винним себе не вважає.
Мені висунули обвинувачення в отриманні коштів у незаконний спосіб, який не передбачений кримінально-процесуальним кодексом. Мною, у зв'язку з цим, подано скаргу до Європейського суду з прав людини. Європейський суд визнав її досить обґрунтованою і прийняв до розгляду,
– заявив Корнієць.
Виявилося, що "діамантова" діяльність прокурора тягнеться ще з часів президентства Януковича. Тоді схеми кришування бізнесу силовиками були скоріше правилом, ніж вийнятком. Маючи всі важелі впливу у руках, вершителі закону більш менш успішним підприємцям пропонували на вибір два варіанти – або ділитись не лише прибутком, а й бізнесом, або ж постійні рейди, перевірки і повне вилучення майна за непокору.
Читайте також: Боротьба за мантії: які одіозні судді змагаються за місце у Верховному суді
У таку кабалу сім років тому втрапив і власник ювелірного заводу Сергій Кисельов. Він не погодився ділитися бізнесом із прокурорами, тож наразився на позапланову перевірку та "маскі-шоу". Внаслідок "перевірки" вилучили більше 500 кілограмів золота, більше 50 кілограмів банківського золота, близько 300 кілограмів срібла та діаманти з іншим коштовним камінням.
Про долю вилучених коштовностей ювелір міг тільки здогадуватись. Офіційно вони були речовими доказами у його справі. Утім, коли влітку 2015 року гримнула "діамантова справа" Корнійця, а в мережі з'явилися фото вилучених в нього дорогоцінних камінців, ювелір впізнав в них свої вироби.
Чи зайшла справа Корнійця в глухий кут та куди поділися свідки й докази – дивіться у розслідуванні.