Про це під час свого вечірнього звернення 11 червня розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що українські захисники продовжують боротися з окупантами.

До теми Окупанти видають паспорти Росії в Херсоні, але змогли "намалювати" лише 23 власників

Зеленський прокоментував видачу російських паспортів на окупованих територіях

Зеленський розповів, що на тимчасово окупованих територіях та в Росії активно поширювали новини про роздачу російських паспортів у Херсоні та Мелітополі.

І я подивився, кого ж у цих новинах виставили як херсонців і мелітопольців, що нібито хочуть російські паспорти. Кілька колаборантів та люди з їхнього оточення. Що ж, це більше схоже не на чергу по паспорти, а на намагання отримати квиток, щоб утекти. Дуже показово,
– наголосив президент.

Глава держави додав, що українські військові поступово звільняють територію Херсонської області від загарбників.

"Сьогодні до переліку повернутих населених пунктів нашої держави додалося Таврійське. Є певні успіхи в Запорізькій області також. Тривають запеклі вуличні бої в Сєвєродонецьку", – зауважив Зеленський.

Президент підсумував, що пишається усіма нашими захисниками та захисницями, які змогли зупинити просування окупантів на довгі тижні й потужно тримають оборону.

Цікаво Росіяни, які живуть в Україні, спалюють паспорти країни-агресорки, як непотріб

Коротко про видачу російських паспортів на Запоріжжі та Херсонщині

У травні президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощену видачу російських паспортів на Херсонщині й Запоріжжі. Міністерство закордонних справ України одразу ж відреагувало на цинізм та абсурд загарбників. Адже незаконна паспортизація – це грубе порушення суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права, а також зобов'язань Росії як держави-окупанта.

Вже 11 червня російські ЗМІ повідомили про видачу перших паспортів на Запоріжжі та Херсонщині. Пропагандисти зняли відео про "черги українців, які хочуть отримати російське громадянство". Традиційно ця новина виявилася фейком – за "паспортні черги" вони видали людей, які стояли в черзі за гуманітарною допомогою. В перший день за російським паспортом прийшли лише 23 херсонці. Зауважте, що у місті до початку повномасштабної війни жили близько 280 тисяч людей.

У Мелітополі також видали паспорти країни-агресорки першим місцевим жителям, які отримали російське громадянство. Про це російські медіа дізнались від гауляйтера Володимира Рогова. Зрадник розповів, що понад 70 тисяч людей буцімто подали заяви на отримання російського громадянства. Проте наразі невідомо, скільки з них реально отримали паспорти, адже пропагандисти вирішили про це промовчати.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: