Після щотижневих акцій протесту, активістів таки запросили до громадських обговорень законопроекту. Утім, студенти налаштовані категорично - кажуть, процес переговорів може бути марним.

”Зараз іде конкретна небезпека - якщо цей законопроект приймають зараз - то відвернути його буде дуже тяжко, тому що скасувати проект набагато тяжче, ніж не дати його ухвалити. І ми, наша кампанія є проти деградації освіти в цілому, тобто законопроект є одна з ланок - власне, тому ми тут сьогодні”, - каже громадська активістка, студентка КНУ ім. Карпенка-Карого Катерина.

Законопроект небезпечний для системи освіти, - скаржаться студенти. Скорочення державного замовлення на половину, недофінансування органів самоврядування, урізання викладацького складу та мізерні стипендії - ці зміни вдарять навіть по найбільшим вишам України.

”Нам надоїло те, що фактично що півроку, рік наше міністерство викидає різні вибрики, не узгодивши це з різними студентськими організаціями”, - каже громадський активіст, студент КНУ ім. ТГ. Шевченка Андрій.

В свою чергу, опозиціонери певні, якщо законопроект ухвалять в такому вигляді, як він є - профільний міністр Дмитро Табачник має піти у відставку.

”Влада, якщо не дослухається до тих вимог, якщо не будуть призупинені ці нищівні дії по українській освіті, вони на весну отримають нову хвилю протестів не тільки підприємницьких, не тільки пенсіонерів по пенсійних реформах - а нову хвилю дуже широких і активних студентських протестів”, - каже Народний депутат, НУ-НС, Андрій Парубій.

Поки тривають обговорення, представники студентства звернулись до парламентаріїв з відкритим листом. В ньому просять повернути вишам автономію, можливість розпоряджатися власними коштами, а також підвищити рівень стипендій до прожиткового мінімуму. Доки ці вимоги не будуть почуті - обіцяють: мітинги триватимуть.