Насамперед Держсекретар США Ентоні Блінкен. Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман, зауваживши, що його візит до Києва назвали таким, що протвережує.

Важливо Зеленський і Байден підпишуть безпекову угоду: у ЗМІ назвали можливу дату

Хто переконав Байдена

Імовірно, під час останнього візиту в Україну Ентоні Блінкен побачив, як окупанти з території Росії обстрілюють українські міста. Це набагато переконливіше, ніж коли ти бачиш війну онлайн. А вже далі Блінкен пояснював Байдену буквально "на пальцях".

Також на рішення Байдена вплинули інші наші партнери, наприклад, Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Попри те, що Столтенберг був, напевно, найбільш обережною людиною у цьому питанні, вже 2 тижні як він заявив, що треба надати Україні дозвіл знищувати військові цілі на території ворога. За словами Шейтельмана, Столтенберг дуже велика переконлива сила, саме через те, що він обережний чиновник.

У кінці ланцюжка переконання стоять наші МЗС, Міноборони та загалом керівництво України. Це довгі місяці роботи з усіма цими людьми: Столтенбергом, Блінкеном, Пісторіусом (міністр оборони Німеччини – 24 Канал),
– підкреслив Шейтельман.

Загалом питання дозволу Україні бити по Росії західною зброєю абсолютно схоже на те, як ми добивалися передачі танків або літаків. Що важливо під час танкового питання останніми, хто погодився, були Джо Байден і Олаф Шольц.

США дозволили бити по Росії: що відомо

  • 30 травня американські журналісти повідомили начебто Джо Байден таки дозволив Україні застосовувати зброю США по російській території. Однак з певними обмеженнями.
  • Насамперед мовиться про те, щоб використовувати американську зброю в районі Харкова, щоб захистити місто від постійних ворожих атак.
  • Прессекретар президента України підтвердив, що США офіційно надали дозвіл бити американською зброєю по цілях на території Росії – у прикордонному з Харковом регіоні.