Тому 18 нових установок HIMARS прибудуть в Україну зовсім не скоро. На постачання піде кілька років.

До теми Німеччина передасть Україні чотири системи ППО IRIS-T замість однієї

США закуповуватимуть HIMARS для України у виробника

Частина озброєння з анонсованого пакета допомоги, зокрема й HIMARS, спрямована на підтримку оборонних потреб України в довгостроковій перспективі. Ці 18 ракетних установок та боєприпаси до них США не вилучатимуть зі своїх військових запасів, як робили це раніше. Їх Вашингтон закупить спеціально для України безпосередньо у виробника.

Закупівля та доставка цих систем HIMARS та відповідних боєприпасів займе кілька років. Оголошення пакета – це лише початок процесу закупівлі,
– наголосили у Пентагоні.

У відомстві зазначили, що зараз потрібно інвестувати у майбутнє Збройних Сил України. Щоб у разі, якщо HIMARS знадобляться через кілька років, вони були на озброєні України.

Це дійсно значна інвестиція. Вона призначена для того, щоб у майбутньому Україна мала те, що їй потрібно на довгострокову перспективу для стримування майбутніх загроз,
– зазначили у міноборони США.

Американські чиновники уточнили, що таке рішення не означає, що США перестануть допомагати Україні з наданням зброї, яка потрібна негайно. У разі потреби Вашингтон і далі вилучатиме HIMARS зі свого арсеналу.

Що відомо про новий пакет допомоги від США

Розмір нової американської допомоги становить 1,1 мільярда доларів. За ці гроші США нададуть Україні:

  • 18 HIMARS;
  • 150 броньованих автомобілів;
  • 150 тактичних машин для буксирування зброї;
  • 40 вантажівок і 80 причепів;
  • 2 радари для безпілотних літальних систем;
  • 20 багатофункціональних радіолокаційних систем;
  • різне спорядження для військових тощо.

Президент Володимир Зеленський вже подякував партнерам за допомогу. При цьому він закликав інші країни також різко реагувати на ескалаційні дії кремля.

Дивіться до теми – коли США посилять український флот: відео