Про це повідомив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер 18 лютого. Він наголосив, що кількість російських військових може сягати – від 169 до 190 тисяч.

До теми Треба побачити дії, – глава МЗС Німеччини закликала Росію терміново відвести війська

Оцінка включає і бійців Росгвардії

Мовиться про тих військових, які розташувались в окупованому Криму, біля українського кордону з боку Росії, а також на білоруській території. Також у цю кількість потрапили бійці Росгвардії та "підрозділи проросійських військ" на Сході України.

Це найбільша мобілізація сил у Європі з часів Другої світової війни,
– наголосив Карпентер.

США дорікнули Росії дезінформацією

Представник США нагадав, що станом на кінець січня 2022 року кількість російських військових оцінювали у 100 тисяч. А нещодавно президент Джо Байден назвав іншу цифру – 150 тисяч.

Замість того, щоб забезпечити прозорість і зайнятися зниженням ризику, Росія вирішила надавати дезінформацію, заперечувати й обманювати. Вона цинічно намагається зобразити Україну, НАТО та США як агресорів, водночас розташовуючи масовані ударні сили, погрожуючи вторгненням до свого сусіда,
– зазначив представник США.

Майкл Карпентер зауважив, що Росія може створити привід задля вторгнення в Україну. У США є звіти з багатьох джерел щодо того, як Росія намагається сфабрикувати провокацію.

Варто прочитати Російська армія біля України деморалізована та виснажена, – ексглава Міноборони

Російські війська біля українського кордону: коротко

  • В черговий раз президент держави-агресорки Володимир Путін повідомив, що українська влада задля залагодження кризи має говорити з бойовиками.
  • Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький зазначив, що ЄС готує пакет санкцій набагато жорсткіший, аніж в 2014 році.
  • У Пентагоні, як і раніше не бачать того, що Росія відводить війська від кордонів.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що має намір ще раз зустрітись з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим через українське питання.

Міноборони Великої Британії опублікували ймовірну карту нападу Росії: відео