Риторика Росії стає все більш войовничою. Про це Блінкен заявив на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Рінкевичсом у Ризі.

Читайте також "Оточили зі всіх сторін базами": Москва висунула нові звинувачення у бік Вашингтона

Вашингтон пригрозив наслідками

Також держсекретар згадав про збільшення російських сил на кордоні з Україною.

Це дедалі войовничіша риторика, це нещодавнє нарощування сил. Це незвичайні пересування військ уздовж кордону з Україною,
– сказав Блінкен.

Тому політик наголосив, що будь-які ескалаційні дії Росії викликають у США занепокоєння, а поновлення агресії може призвести до серйозних наслідків.

Російські війська на кордоні з Україною: що треба знати

  • Американські ЗМІ повідомляли про нарощення російських військ біля кордонів України ще в жовтні. Однак тоді розвідка запевняла, що сил окупантів не побільшало.
  • Згодом глава управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується до повномасштабного вторгнення уже цієї зими. Держава-агресор може спробувати затиснути Україну "в кільце", здійснивши наступ не лише зі своєї території, але і з Білорусі та окупованого Криму.
  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна готова до можливого вторгнення.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що насправді "йде залякування", загроза вторгнення існує вже 8 років.
  • Інформацію про напад прокоментував і президент Росії Володимир Путін. Він іронічно заявив, що про такий сценарій говорили ще під час навчань "Захід-2021" навесні 2021 року, але цього не сталось.