Лист від Сполучених Штатів оприлюднили американські ЗМІ. У документі мовиться про наміри Росії влаштувати в Україні "широкомасштабні заходи терору".

Тим часом Росія посилює військову активність на кордоні з Україною: оприлюднили нові фото з супутника

Американці не вказують джерел такої інформації

Мовиться про викрадення, арешти та навіть вбивства. Проте американці не вказують, звідки їхня розвідка отримала таку інформацію.

Ці заходи, які під час минулих російських операцій включали цілеспрямовані вбивства, викрадення, несправедливі затримання та застосування тортур, скоріш за все, будуть спрямовані проти людей з антиросійською позицією,
– мовиться у листі.

Також американці кажуть, що, ймовірно, росіяни жорстко розганятимуть масові акції – із застосуванням смертельної зброї. Передусім "ціллю" росіян, пишуть в документі, можуть бути білоруські та російські опозиційні активісти, які переїхали в Україну, журналісти та антикорупційні активісти, релігійні та етнічні лідери.

Як відреагували у Росії

У Кремлі, традиційно, запевнили, що США "вигадують". Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков, пишуть РИА Новости, назвав фейком перелік українців, "яких відправлять в табори".

Читайте також Для можливого вторгнення: Резніков про реакцію України на легітимізацію так званих "республік"

Що ЗМІ повідомляли про "список українців", укладений Росією:

  • Видання Foreign Policy повідомило, що після вторгнення в Україну російські силовики почнуть кампанію масових арештів та вбивств.
  • США мають розвіддані, що Росія після нападу на Україну атакуватиме відомих політичних опонентів, активістів та дисидентів.
  • Також Вашингтон, сказало джерело, розсекретив частину своїх розвідданих та передав їх Україні, щоб застерегти.

Ціль – влада у Києві, але українці дадуть відсіч: у відео прогнози від The Guardian