ЗМІ наводять фото приватної компанії Maxar – вона вже протягом тривалого часу відстежує переміщення військ Росії поблизу України. Цього разу нові розгортання помітили на північний захід від Білгорода та біля Солоти і Валуйок у Білгородській області.

До теми У нас усі частини у бойовій готовності, – Резніков оцінив загрозу атаки Росії з Придністров’я

Нові розгортання за 35 кілометрів від кордону

Ці території розташовані за 30 – 40 кілометрів від українського кордону.

Ця нова діяльність є зміною схеми розгортання бойових груп (танків, бронетранспортерів, артилерії та допоміжного обладнання). Донедавна більшість з них в основному розташовувалися біля військових гарнізонів та полігонів,
– розповіли у Maxar.

Зображення показують, що табори або майданчики, які містили значні військові сили 13 лютого, зараз відносно порожні.

  • Більшість бойових підрозділів та допоміжного обладнання в Солоті відійшли, і по всьому району видно транспортні засоби та деякі колони бронетехніки.
  • Деяка техніка була також розгорнута на схід від сусідніх Валуйків на полі приблизно в 15 кілометрах на північ від кордону з Україною.
  • Ряд нових польових розгортань також спостерігається на північний захід від Білгорода, при цьому значна частина техніки та військ розташована в лісистих районах або поблизу.

Читайте також Було передбачуваним, – Резніков про "продовження" російсько-білоруських навчань

Війська Росії біля кордону України: коротко

  • ЗМІ раніше повідомили, що біля кордонів України нині сконцентровано близько 75% бойових підрозділів збройних сил Росії.
  • Москва розгорнула 120 зі 160 батальйонно-тактичних груп.
  • Джерела в американській адміністрації також повідомляли, що за оцінками Вашингтона, проти України розгорнули близько 35 із 50 російських батальйонів протиповітряної оборони.
  • Міністр оборони Олексій Резніков зазначав, що ЗСУ, а особливо Сухопутні війська, перебувають на високому рівні підготовки.

Супутники зафіксували нові розгортання військ Росії біля українського кордону: відео