Відповідну заяву у Reuters зробили з посиланням на американського чиновника. За його словами, F-16 відправлять відразу після того, як українські пілоти завершать навчання.

Зверніть увагу Україна не отримає винищувачі F-16 цієї осені чи зими, – Ігнат

Мовиться про те, що офіційний Вашингтон надав Данії та Нідерландам гарантії, що США прискорять затвердження всіх необхідних запитів третіх сторін на передачу F-16 Україні. Раніше країни попросили про ці гарантії.

Ентоні Блінкен наголосив: США підтримують як навчання українських пілотів на F-16, так і передання Україні винищувачів. Держсекретар Штатів додав, що Україна має захистити свій суверенітет та територіальну цілісність від російської агресії.

Данія та Нідерланди підтвердили отримання дозволу

Оновлення. В урядах Данії та Нідерландів підтвердили, що отримали схвалення від США щодо надання Україні винищувачів F-16. Зокрема, міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен заявив, що отримав відповідний лист від держсекретаря США Ентоні Блінкена, пише TV 2.

Водночас глава МЗС Данії зауважив, що рішення щодо того, коли конкретно літаки передадуть Україні, ще не прийнято.

Також про відповідне рішення Вашингтона повідомив у X (колишній твітер) і Вопке Гукстра – голова МЗС Нідерландів.

Чи навчатимуть США українських пілотів

Питання навчання українських пілотів на F-16 – на порядку денному. Людей цікавить, чи долучаться США до цього процесу. Всі крапки над "і" розставив Джон Кірбі.

США відкриті для навчання українських пілотів, якщо європейські партнери не мають для цього можливості,
– процитував журналіст слова Кірбі.

Раніше Джо Байден дав "зелене світло" на навчання українських пілотів на F-16. Процесом керують Нідерланди та Данія.