Реакція США на затримання Джелялова

Вашингтон засудив затримання 4 вересня заступника голови Меджлісу Криму. Він також закликав звільнити щонайменше 45 інших кримських татар, яких затримали окупанти.

Важливо МЗС заявило про катування арештованого окупантами Нарімана Джеляла

Ми закликаємо російську окупаційну владу негайно звільнити їх. Це останнє з тривалої низки політично мотивованих затримань Меджлісу та його керівництва, яке було націлене на репресії через протидію спробі анексії Криму Росією,
– наголосили у Держдепі.

Там зауважили, що США під час саміту Кримської платформи підтвердили, що Крим – це Україна. Вашингтон непохитно підтримує суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Що відомо про затримання заступника голови Меджлісу

  • У будинку Джелялова в Первомайську 4 вересня провели обшуки. Після того силовики затримали політика та повезли у невідомому напрямку. До речі, ФСБ навідалося й до інших кримських татар.
  • Заступника голови Меджлісу окупанти запідозрили у "диверсії". Тепер йому загрожує до 15 років ув'язнення.
  • Рефат Чубаров каже, що утримують його заступника з особливою жорсткістю – в наручниках та з мішком на голові.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що так Росія реагує на проведення Кримської платформи. Він закликав Москву негайно звільнити Джелялова.
  • Через затримання кримських татар у Києві біля посольства Росії відбулася акція протесту. Активісти вигукували: "Путін – вбивця".