До спецгрупи приєдналися, окрім США, Великобританія, Канада, Японія, Німеччина, Франція, Італія та Єврокомісія. Від кожної з цих країн до складу цієї групи увійдуть представники міністерства фінансів, міністерства юстиції та міністерства внутрішніх справ.

Читайте також Росія таки не виплатила доларовий борг: можна очікувати оголошення технічного дефолту

Сторони домовилися використовувати всі свої повноваження для збору та обміну інформацією та вживання конкретних заходів, включаючи санкції, заморожування активів, конфіскацію злочинного майна та кримінальні переслідування.

У середу Мінфін надав учасникам робочої групи REPO список із 50 осіб, пошук активів яких є пріоритетними для США. З цього списку оприлюднено прізвища 28 осіб, які перебувають під санкціями кількох країн, включаючи США. Серед них очільник Росії Володимир Путін, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, міністр закордонних справ Сергій Лавров, а також чимало олігархів, серед яких Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, брати Аркадій та Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов та багато інших.

В США вже навіть встигли похвалитися результатами дій санкцій, коли за три тижні було виявлено та затримано кілька суден, контрольованих фізичними та юридичними особами, які перебувають під санкціями. У сукупності ці суди оцінюються у сотні мільйонів доларів.

При цьому ця спецгрупа буде займатися не лише виявленням та замороження активів підсанкційних росіян на території цих держав, але й допомагати третім країнам у виявленні та заморожуванні активів, що перебувають у межах їхньої юрисдикції.

Окремо було обговорено, як притягувати до відповідальності ті фізичні особи та кампанії, які допомагають ховати активи олігархів, які потрапили під санкції.