Вони зажадали від президента Барака Обами спершу зобов'язати Росію приєднатися до Угоди по інформаційних технологіях.
Угода передбачає зниження до нуля всіх мит на високотехнологічні продукти - таке зобов'язання Росія давала і в рамках інших угод по СОТ, але, як наполягають конгресмени, вони недостатньо вичерпні.
"Участь Росії (в Угоді) має найважливіше значення для того, щоб високотехнологічна продукція США була конкурентоспроможною і гарантовано не обкладалася митними тарифами на зростаючому російському ринку. Якщо цього не буде, то американські компанії, що здійснюють експорт, а також фірми, що займаються бізнесом у Росії та використовують американську технологічну продукцію, зіткнуться з серйозними труднощами", - йдеться у листі конгресменів.
Крім конгресменів, голови низки найбільших технологічних компаній США також звернулися до президента США з листом, в якому закликали адміністрацію визнати, що "дані Росією в рамках вступу до СОТ зобов'язання знизити до нуля митні тарифи не настільки всеосяжні, як зобов'язання, що передбачаються Угодою по інформаційні технології".
Угода по інформаційних технологіях була прийнята на Першій конференції міністрів країн-членів СОТ у Сінгапурі в 1996 році. Вона встановило принципи міжнародної торгівлі інформаційними технологіями. Угода передбачала поступове зниження митних тарифів на товари інформаційної технології та їх усунення з 1 січня 2000 року.
Росія сподівається стати членом СОТ вже 10 листопада. Останнім бар'єром була Грузія, але Росії вдалось домовитись.
Засідання робочої групи з приєднання РФ до СОТ має відбутися 10-11 листопада. Якщо все пройде успішно, то російське питання розглянуть на міністерській конференції 153 членів СОТ, запланованій на 15-17 грудня.