Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кемієн на засіданні Постійного ради Організації у Відні, повідомляє прес-служба американської місії.

Сполучені Штати закликають Російську Федерацію скасувати свої односторонні дії і повернути своїх представників у Спільний центр з контролю і координації (СЦКК),
– сказав він.

За словами представника США при ОБСЄ, комунальні служби заявили, що без цього важливого двостороннього механізму вони мають обмежені можливості з організації "вікон тиші", що ускладнює проведення ремонтних робіт.

"Вихід Росії з цього механізму, на наш погляд, є ознакою більш широкого небажання виконувати свої зобов'язання, зокрема встановлення режиму припинення вогню згідно з мінськими угодами", – зазначив Кемієн.

Читайте також: Польща засудила виведення російських офіцерів з Донбасу

Також в ОБСЄ закликали РФ наказати контрольованим нею бойовикам припинити вогонь на Донбасі.

"Сполучені Штати повторюють свій заклик до Російської Федерації, як до винуватця цього конфлікту, віддати наказ силам, яких вона озброює, готує, якими керує і на чиєму боці воює, щоб досягти повного режиму припинення вогню, відвести їх озброєння від лінії зіткнення, як це передбачено Мінськими угодами, а також розвести сили", – підкреслив дипломат.

На його переконання, ці кроки будуть сприяти усуненню небезпеки, яку цей конфлікт створює для цивільного населення, коли воно потрапляє під перехресний вогонь.

Нагадаємо, 39 російських представників Спільного центру контролю та координації припинення вогню залишили Україну.