Як нова допомога, що вже прямує до України, посилить ЗСУ та чому попри вік цю техніку називають однією з найкращих у світі, дізнайтеся у спецпроєкті 24 Каналу та мужнього бренду Козацька Рада.

Читайте також Очікувана німецька техніка вже вирушає до України: як вона посилить ЗСУ

Розробка 60-х років, яка постійно вдосконалюється: які саме БМП отримає Україна

БМП Marder, назва якої у перекладі означає "куниця" є доволі старою розробкою німецького концерну Rheinmetall. Перша її версія з’явилася ще у 1960-х роках, а перші серійні машини почали запускати з 1971 року.

Попри свій вік ця бронетехніка залишається однією з найкращих у світі. Розробники добилися цього, забезпечивши баланс швидкості, захисту, вогневої потужності та пропускної здатності.


Marder 1A3 попри свій вік залишається одним з найкращих у світі/ Фото Бундесверу

Захист був одним із пріоритетів під час розробки. За задумом, троє членів екіпажу та 6 – 7 десантників на цій бронемашині мають бути максимально захищеними. Тому найпоширеніша модифікація 1А3 здатна витримати снаряди калібром до 30 міліметрів у лобовій частині, а бокові можуть витримати вогонь танкового кулемета.

Marder нерозривно пов’язана з танками Leopard, адже бронемашина створювалась для того, аби взаємодіяти з ними.

За час існування цієї бронемашини з’явилися близько 10 модифікацій, серед яких найпоширеніша 1А3. Найімовірніше, саме її отримає Україна. При чому наразі мова йде про близько 20 – 40 одиниць.


БМП Marder 1A3 на основному озброєнні має гармату калібром 20 міліметрів / Фото Rheinmetall

Основні технічні характеристики Marder

Вага модифікації Marder 1A3 у порівнянні з попередніми версіями зросла через посилену броню до 33,5 тонни. Потужність двигуна бронемашини становить 600 кінських сил, а питома потужність техніки – 18 кінських сил на тонну.

Бойова машина піхоти на основному озброєнні має гармату калібром 20 міліметрів з дальністю стрільби до 2 – 2,5 кілометра. Marder здатна здійснювати від 800 до 1 000 пострілів на хвилину, але німецькі військові на практиці стріляють короткими чергами з місця через те, що у гармати відсутній стабілізатор.


Екіпаж бронемашини також має у розпорядженні протитанковий ракетний комплекс Milan / Фото Бундесверу

Однак система управління вогнем попри вік розробки, досі залишається на високому рівні, адже вона включає денний та нічний режим, як у командира, так і у навідника, лазерний далекомір та балістичний обчислювач.

Крім того, екіпаж бронемашини також має у розпорядженні протитанковий ракетний комплекс Milan, який здатен стріляти на відстань до 3 кілометрів та пробиття до 1 000 міліметрів броні ворожої бронетехніки. Як допоміжне озброєння в БМП Marder також є кулемет.

Бронетехніка здатна пересуватися з максимальною швидкістю до 65 кілометрів на годину. Запас ходу – від 520 до 600 кілометрів.

Точна вартість бронетехніки невідома, однак німецькі ЗМІ оцінюють вартість однієї БМП Marder від 850 тисяч до 1 мільйона євро, залежно від озброєння, яким вона оснащена.

Як у техніки, розробленою близько 60 років тому, БМП Marder має недолік у вигляді відсутності стабілізатора гармати, що ускладнює ведення вогню під час руху, проте ця бронетехніка іншими характеристиками здебільшого не поступається іншим БМП, у тому числі й більш сучасним. Зокрема, про це свідчить той факт, що Marder досі на озброєнні Німеччини.

Тому можна вважати, що ця техніка суттєво посилить нашу армію, особливо, якщо її робота буде поєднуватися з використанням танків Leopard – так БМП буде ще більш ефективною.