Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру дослідження армії Михайло Самусь, зауваживши, що їх росіяни можуть закуповувати індивідуально, через волонтерів. Або, можливо, навіть через спецслужби в третіх країнах та реєструвати на громадян цих країн. До слова, про використання ворогом терміналів повідомив, зокрема, волонтер Сергій Стерненко.

До теми Starlink у росіян: як вони можуть вплинути на ситуацію на фронті

"Потім вже використовувати насправді на території України. SpaceX – компанія, яка забезпечує цей зв'язок, – може не розділяти, де українці, а де поляки зареєстровані. Але то насправді росіяни використовують ці станції", – припустив Самусь.

Цікава інформація для України

Starlink є доступним, якісним та забезпечує інтернет. Загалом це американська супутникова система, яку контролює Пентагон, розвідка США та ЦРУ.

Росіяни це використовують. ЦРУ слухає і, я сподіваюся, буде ділитися з нами повною розшифровкою цих розмов. Можливо, інша цікава інформація в онлайн-режимі може поступати до нас,
– сказав заступник директора Центру дослідження армії.

Простежити, де використовують ці платформи супутникового інтернету, можливо. До країни-агресорки Starlink можна привозити або індивідуально, або це можна зробити завдяки фірмам, які доставлять їх через треті країни.

"Єдиний спосіб ефективний – це FPV-дрони або мінометний вогонь, артилерійський, який під час визначення устаткування, що використовує Starlink, може бути знищено українськими силами. Це працює безвідмовно", – наголосив Михайло Самусь.

Росія використовує Starlink на фронті

  • Окупанти почали масово використовувати Starlink на війні проти України. У мережі припускали, що системи купували через ОАЕ з активованими акаунтами.
  • Засновник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що повідомлення про використання росіянами Starlink "помилкові". Мовляв, Росії ці термінали не продають. Однак він також заявив, що для росіян сигнал не вимикатимуть.
  • В українській розвідці заявили, що країна-агресорка продовжує працювати по суті через контрабанду. Речник ГУР МО Андрій Юсов зазначив, що супутникові системи до Росії надходять через треті країни. Він додав що Starlink є у вільному продажі на її території. Нині використання цих систем у росіян стало більш системним та налагодженим.
  • У Defense One повідомили, що вперше українська армія виявила супутникові системи у ворога кілька місяців тому. Також там додали, що динаміка використання Starlink зростає.