Уперше думка створити роботизований скелет прийшла Антонові Головаченку, коли в його бабусі виникли проблеми з рукою. Нині хлопцеві 22, та ідея допомогти людям зі схожими труднощами його не покинула.

Стартап Головаченка припав до душі публіці з Кремнієвої долини. Проект не просто переміг у престижному міжнародному конкурсі Silicon Valley Robotics, а випередив суперників з велетенським відривом. Під час голосування він набрав понад 90% голосів. Такого історія конкурсу не пригадує.

Скелет UniExo дає можливість людям з особливими потребами повноцінно рухатися й пересуватися без сторонньої допомоги. Користуватись ним зовсім не складно. Програма підлаштовується під потреби конкретної людини.

Читайте також: Компанія українця навчила економити на опаленні навіть німців

Саме ж управління здійснюється за допомогою нейрошолома або нейробраслетів. При цьому вартість пристрою в рази нижча за закордонні аналоги.

Під час розробки екзоскелета українець постійно консультувався з лікарями. Восени вирушив до Гонконга, де за допомогою 3D-принтера зробив перші промислові зразки. Тепер в його планах – знайти інвесторів і запустити повномасштабне виробництво.

Хлопець сподівається, що його винахід допоможе підвищити якість реабілітації хворих та зменшить її тривалість.

До речі, ще одна корисна функція екзоскелета – збір інформації та статистики про результати лікування. Тож з UniExo робота медиків може стати в рази ефективнішою.