Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що деякі нардепи не отримують заробітну плату. Він назвав 5 прізвищ та пояснив, чому в них забрали депутатську зарплату.

Читайте також Із січня не був у Верховній Раді: Холодов складає повноваження нардепа

Чому в нардепів забрали зарплату

Як пояснив Стефанчук, деякі народні депутати не з'являються на засіданнях Верховної ради. Тому через "прогули" їх позбавили зарплати.

Мовиться про Анжеліку Лабунську з "Батьківщини", Сергія Шахова (депутатська група "Довіра"), Ігоря Палицю та Степана Івахіва (обидва з депутатської групи "За Майбутнє"). Також до списку "прогульників" потрапив Федір Христенко із забороненої "ОПЗЖ".

Спікер Верховної Ради заявив, що надсилає за регламентом цим нардепам листи з вимогою з'являтися на засідання. Водночас він не уточнив, хто з цих народних обранців перебуває за кордоном.

Стефанчук заявив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 10 нардепів перебувають за межами нашої країни. За його словами, Рада зробила все для того, щоб ці люди склали свої повноваження у передбачений Конституцією спосіб.

Інші новини про народних обранців

  • Нагадаємо, Анатолія Гунька та Богдана Торохтія виключили з фракції "Слуга народу" після низки скандалів за їх участю. Голова фракції Давид Арахамія закликав інші партії теж очиститися.
  • Раніше заступника голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки оборони та розвідки й члена партії "Слуга народу" Юрія Арістова помітили у 5-зірковому готелі на Мальдівах. Після цього Арахамія ініціював призупинення його членства у фракції.
  • Не так давно голова РНБО Олексій Данілов заявив, що депутати від забороненої "ОПЗЖ" не мають права представляти інтереси українців. Він анонсував притягнення до відповідальності для всіх нардепів з цієї партії.