У мережі поширили відео процесу "оновлення" стели. На кадрах можна побачити, як працівники видаляють написи зі стели, знімають наліпки та наносять на неї фарбу.
Дивіться також Наступ на Часів Яр: чому Росія може захопити місто швидше, ніж Авдіївку чи Бахмут, – ISW
Варто зазначити, що ці написи лишали військові, які героїчно боронять Донеччину від російських окупантів.
Військові залишали наклейки і підписи на стелі / Фото з інстаграму Володимира Устименка
У пості вказано, що до "оновлення" стели причетні Вікторія Чорногор, Олег Боровик, Анатолій Шахов та Костянтин Деревинський.
"Добру справу" – не оцінили багато українців. Зокрема військові та волонтери у коментарях під відео розкритикували такі дії. Вони обурились, що раніше на стелі були різні підписи та стікери від військовослужбовців, а тепер – це звичайна стела, якою вона була до початку повномасштабного вторгнення.
Стелу на в'їзді у Донецьку область самовільно замалювали: відео
Реакції військових і волонтерів
Це був пам'ятний знак з надпотужним сенсом та історією, а не просто повідомлення про в'їзд в область. Там були підписи наших побратимів, яких уже немає в живих,
– зазначила бойова парамедикиня Ірина "Чека" Цибух.
"Ця стела про незламність Донецької області. І ми запамʼятаємо її саме такою. Адже кожен її міліметр – це пам'ять. Про всіх, хто віддав своє життя за вільну Україну. Про всіх, хто продовжує боротися. Про майбутнє. Про віру в перемогу. Про нашу силу та єдність", – написала військовослужбовиця Марія.
"Немає слів…стільки побратимів, які залишили там про себе пам’ять і яких вже нема в живих… ви це все знищили… Це була пам'ятка історії…Сподіваюсь скоро всі написи і шеврони повернуться на своє місце", — додають українці.
Коментарі українців щодо фарбування стелі / Скриншоти під відео у мережі
Стела була в охайному стані
Наприкінці березня військові вже оновлювали цю стелу. Про що звітував Генеральний штаб Збройних сил України.
Зазначалось, що більшість військових, волонтерів, медиків, капеланів, які їдуть в район бойових дій або виїжджають звідти після виконання завдань, охоче там фотографувались. Тому бійці одного з підрозділів відновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, приварили й пофарбували металеві жердини для прапорів.
"Стела при в'їзді до Донеччини залишається тим знаковим місцем, яка символізує непоборність духу українських оборонців на сході країни", – ішлось у повідомленні Генштабу.