В "Опорі" повідомили, що стенограми роботи парламенту, виступи депутатів оприлюднюються на офіційному сайті органу влади, але записи з комітетів та тимчасових слідчих комісій не доступні в повному обсязі.
"Недоступність більшості стенограм позбавляє громадян та журналістів в праві доступу до змістової інформації щодо мотивів, предмету обговорення та порядку ухвалення суспільно-важливих рішень..", - вважають в мережі.
Водночас система запису і обробки мовної інформації "Графіт-ВР12" – це майже 30 автоматизованих робочих місць, декілька серверів, блоків та мережеве обладнання. Найдорожчим є програмне забезпечення, яке коштуватиме 250 тисяч гривень.
Станом на зараз з майже трьох десятків комітетів стенограми засідань ведуть 20.
Відповідно до закону "Про доступ до публічної інформації", документи, які містять суспільно важливі данні повинні оприлюднюватися органами влади на офіційних веб-сайтах.
Поки що лише комітет з питань свободи слова та інформації і комітет з питань культури та духовності регулярно оприлюднюють стенограми у мережі Інтернет.
До слова, нова Верховна Рада рекордно швидко створює міжфракційні об'єднання. За чотири місяці роботи у парламенті сьомого скликання народні депутати створили уже 40 міжфракційних об’єднань, тоді як за попередні п'ять років таких з'явилось лише 15.