Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал армії Марк Міллі під час підсумкової пресконференції після зустрічі "Рамштайн".

Дивіться також Київ не впаде, Росія не переможе: як Захід хоче підготувати Україну до контрнаступу

Росія зараз є глобальним вигнанцем, і світ залишається натхненним українською хоробрістю і стійкістю. Росія програла уже: стратегічно, операційно та тактично. І зараз вони сплачують величезну ціну на полі бою,
– зазначив Марк Міллі.

"Українці об'єднанні метою"

Генерал, пояснив, що для Путіна це була війна вибору, тому США продовжують підтримувати оборонну здатність України захищати своїх співгромадян та звільняти свої території.

"Українці об'єднанні метою: звільнити і вигнати російську навалу з українських земель", – додав Марк Міллі.

За його словами, учасники нинішньої групи пообіцяли наростити усі зусилля, аби Україна отримала обіцяні артилерійські системи, амуніцію, танки.

Група зосереджена на тому, аби якомога швидше поставляти обіцяну допомогу, покривати логістичні аспекти, навчання солдатів, а також підтримку обладнання яке було надане Україні раніше,
– зауважив Міллі.

До теми Для звільнення територій українців готуватимуть на новій техніці цілими підрозділами, – Резніков

Війна на виснаження

Також генерал зауважив, що на теперішньому етапі війна в Україні йде на виснаження. У ній Росія зазнає величезних втрат, а стан її армії не дуже хороший. Однак попри це у країни-агресорки є ще багато військовослужбовців.

Військовослужбовців у них багато, але у них не виходить досягати успіху. Хоча війна все одно продовжується, це війна на виснаження, це війна з використанням артилерії. Дуже важливо, щоб Україна робила все, що може,
– сказав Марк Міллі.

Тож він також підкреслив, що партнери нашої держави роблять все можливе, щоб розвивати потужність України, а тому надають артилерійські снаряди та іншу техніку. "Але, звісно, це залежить від українців, що відбудеться за наступні кілька тижнів чи місяців", – сказав Марк Міллі.

Головні теми нового "Рамштайну"

  • Під час засідання "Рамштайну" очільник Пентагону Ллойд Остін повідомив, що 8 держав нададуть Україні танки.
  • США, Німеччина та Нідерланди відправлять Україні системи ППО Patriot, а Франція та Італія – системи протиповітряної оборони SAMPT.
  • Втім найдискусійнішим питанням, очевидно, стане передача Україні сучасних винищувачів. Так, на думку військового експерта Павла Нарожного, Канада чи Польща можуть стати "локомотивом", та першими надати винищувачі, не озираючись на інших союзників.